معرفی پروژه

مجتمع تجاری تفریحی سارا در زمینی به مساحت 9.000 متر مربع و با زیربنای بیش از 30.000 مترمربع در دو فاز طراحی شده و در حال اجرا میباشد. این مجتمع در شهر رباط کریم (واقع در جنوب غربی کلان شهر تهران) و در مجاورت شهرهای پرند، صبا شهر، نسیم شهر، اسلامشهر و شهریار قرار گرفته است که علاوه بر آزادراه تهران- ساوه و تهران-قم، ایستگاه مترو پرند نیز باعث خواهد شد تا افزون بر جمعیت رباط کریم، ساکنان شهرستانهای مجاور امکان دسترسی سهل و بی دردسری را به پروژه داشته باشد. همچنین عدم وجود پروژهای مشابه در منطقه و حضور دو دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم و پرند از امتیازاتی است که رشد و موفقیت بیشتر “سارا” را رقم خواهد زد و آن را به پروژه ای با آمار مراجعهی منحصر به فرد تبدیل خواهد نمود.

Sara Complex

درباره رباط کریم

شهرستان رباطکریم در جنوب غربی استان تهران واقع شده است و دارای وسعتی معادل 275 کیلومتر مربع میباشد. این شهرستان از شمال به شهرستان شهریار، از جنوب به شهرستان اسلامشهر، از شرق به شهرستان بهارستان و از غرب به شهرستان زرندیه از توابع استان مرکزی محدود است. در حال حاضر و بر اساس آخرین آمار رباطکریم با احتساب جمعیت جدید ساکن در پرند دارای 300.000 نفر جمعیت میباشد.
شهرستان رباط کریم از هزاران سال قبل جزء مراکز مهم تمدن و زندگی بوده است. آثار متعدد باستانی که در سال 1369 و اواخر سا ل1373 در حوالی رباط کریم از 6 هزارسال قبل تا دوران قاجاریه به دست آمده است موید این مدعاست. از جمله این آثار می توان به قلعه سنگی رباط کریم (متعلق به دوران سلجوقیان)، کاروانسرای رباط کریم (متعلق به دوران فتحعلی شاه) و همچنین صنایع دستی، شیشه گری دستی، نقش برجسته سفال وآهنگری هنری اشاره کرد.

فاز نخست

فاز اول مجتمع سارا در زمینی به مساحت 4.800 مترمربع، با زیربنای بیش از 23.000 مترمربع، در هفت طبقه شامل 75 واحد تجاری، بیش از 500 واحد پارکینگ، هایپرمارکت، شهربازی، فودکورت و تالارهای پذیرایی تا پایان سال 95 به بهرهبرداری خواهد رسید. سارا برای آنانی که میخواهند بهترینها را در یک مکان و زمان تجربه کنند و خرید اقتصادی را به تفریحی پرنشاط پیوند زنند، تنها انتخاب است. شایان ذکر است فاز دوم مجتمع سارا در آینده ای نزدیک در قالب مجتمع ورزشی افتتاح خواهد شد.
• ویژگیهای منحصر به فرد
• استفاده از بهترین و مرغوبترین مواد، مصالح و تجهیزات
• رعایت تمام الزامات مرتبط با مصرف بهینه انرژی
• پارکینگ با ظرفیت بیش از 500 دستگاه خودرو
• مجهز به سیستم صوتی و پیجینگ مرکزی در کلیه طبقات
• سیستمهای اعلان و اطفاء حریق مطابق با استانداردهای روز
• سیستم آنتن مرکزی، خطوط تلفن داخلی و اینترنت مرکزی
• سیستمهای تاسیسات برقی و مکانیکی منطبق بر آخرین تکنولوژی روز دنیا
• سیستمهای حفاظتی و امنیتی مجهز به دوربینهای مدار بسته
• رمپ هیدرولیکی بارانداز جهت تخلیه بار انواع ماشینهای سنگین
• کاربریهای چندمنظوره همافزا
• 90 درصد پیشرفت فیزیکی
• عدم وجود نمونه مشابه در منطقه
• ارزش افزوده سرشار
• قیمت مناسب و نظام پرداخت بی نظیر

فودکورت

حضور بهترین برندهای غذایی در فضایی به وسعت 1200 متر مربع و عرضه غذای با کیفیت در فضایی مملو از آرامش، با مدیریتی یکپارچه و با نظر به عدم حضور مورد مشابه درمنطقه، جذابیتی بی نظیر برای مجتمع “سارا” است که یکی از برگهای برنده و عوامل موفقیت این مجموعه تلقی میگردد. و سازندگان نیز با اشراف به این موضوع، به زودی تنها فودکورت استاندارد منطقه را در این مجتمع افتتاح و به همگان معرفی مینمایند.

واحدهای تجاری

مجمتع “سارا” دارای 75 واحد تجاری درمتراژهای 16 تا 130 مترمربع و در طبقات همکف و اول است که با امکان حضور طیف گسترده اصناف را فراهم می نماید. و در نهایت پرمراجعه بودن پروژه را سبب میگردد. مطالعه در نقشههای معماری و توزیع مناسب مساحت در طبقات تجاری باعث خواهد شد تا شرایط برای حضور برندها و سایر گروههای متناسب با شخصیت پروژه و منطقه مهیا میگردد و این حضور پیوسته، “سارا” را به مقصدی برای یک جامعه حداکثری از مراجعهکنندگان بدل خواهد کرد.

هایپر مارکت

مشکلات جامعه شهرنشینی سبب گشته تا صرفهجویی در وقت و هزینه از ضروریات خانواده گردد و اینچنین بسیاری ترجیحشان این است که با حضور در یک فروشگاه زنجیرهای از وقت محدودشان حداکثر استفاده را ببرند. حضور برند معتبر هایپر استار در هایپرمارکت “سارا” که با 2.000 مترمربع مساحت و حداقل4 متر ارتفاع سقف در طبقه همکف قرار گرفته است، علاوه بر خدمترسانی به مردمان رباط کریم و شهرستانهای اطراف به واسطه انطباق براستانداردها و عدم وجود نمونه مشابه تآثیری شگرف در افزایش مراجعه به مجتمع خواهد داشت.

تالارهای پذیرایی

تالارهای پذیرایی مجموعه “سارا” در طبقات سوم و چهارم و در فضایی به مساحت 4.800 مترمربع، با طراحی جذاب، محیطی کمنظیر و ظرفیت 1.500 نفر در هر طبقه بهترین انتخاب برای برگزاری جشنها و مراسمها خواهد بود. ورودیهای مجزا، سه دستگاه آسانسور اختصاصی بهرهمندی از آسانسورهای حمل بار، راهروهای اختصاصی بانوان، آشپزخانه مدرن و فضای فاقد ستون (به مساحت 600 مترمربع) از دیگر امکانات منحصر به فرد این مجموعه میباشد.

شهربازی

در زندگی شهرنشینی حضور در یک مجتمع چند منظوره به همراه خانواده یکی از پر طرفدارترین پیشنهادها و گزینههای پیشروست. وجود شهربازی در یک مرکز تجاری علاوه بر آنکه به افزایش مراجعه کمک میکند، میتواند بستری را فراهم نماید تا هر یک از اعضای خانواده بدون نگرانی و درکمال آرامش مایحتاج خود را تأمین نمایند. اینگونه، والدین تفریح کردهاند، از کالا و خدمات مرکز استفاده نمودهاند و یک روز پر نشاط و به یاد ماندنی را برای فرزندان خود ساختهاند. شهربازی”سارا” با 1800 مترمربع مساحت در طبقه دوم مجموعه و بهره مندی از وسایل بازی جذاب و مدیریتی شایسته این فقدان را از چهره رباط کریم خواهد زدود.

پارکینگ

امروزه بر همگان اهمیت پارکینگ روشن است و مهمتر از آن نحوه مدیریت و بهره برداری از آن می باشد. در سارا بهره مندی از 500 واحد پارکینگ و تجهیز آن به امکانات مدرن، نظیر اعلام ظرفیت خالی، نشان گر فضاهای پذیرنده خوردو، کنترل ورود و خروج و… مواردی است که سهولت تردد و عدم نگرانی از محل پارک و دسترسی به خودرو را در پی خواهد داشت.

کافی شاپ

در طبقه اول سارا فضایی روباز با چشماندازی خوب و در طبقه دوم بخشی از فودکورت جهت حضور یکی از برندهای شناخته شده صنف کافی شاپ در نظر گرفته شده است. این تدبیر کمک خواهد نمود تا با ایجاد فضایی آرام و دوستانه و عرضه محصولات با کیفیت و متنوع همه نیازهای مراجعان در بخش های مختلف اعم از تفریحی، تجاری و غذایی برآورده و در عین حال تمامی جذابیت های لازم برای افزایش میزان مراجعه را ایجاد شود. به یقین حضور این کافی شاپ در افزایش ارزش افزوده واحدهای تجاری مشرف و مجاور تأثیری چند برابر خواهد داشت. به نظر میرسد این بخش از مجموعه با توجه به قابلیتهای منطقه بسیار مورد استقبال جوانان و خانوادهها قرارگیرد.

دسترسی طبقات

4 دستگاه پله برقی، 2 دستگاه آسانسور حمل بار و یک دستگاه 12 نفره (مخصوص فضاهای تجاری و هایپر مارکت) و3 دستگاه آسانسور 16 و 20 نفره اختصاصی جهت تالارهای پذیرایی (محصول شرکت kohler) باعث شده است تا با ایجاد دسترسی آسان به طبقات مختلف، تمام فضای پروژه از ارزش تجاری تقریباً یکسانی برخوردار باشند.

تهویه مطبوع

مسلما در تمامی فضاهای سر پوشیده ، هوای مطبوع و دمای معتدل از شروط اساسی مراجعه بیشتر و زمان مکث بالاتر می باشد و این مورد در موفقیت مراکز تجاری نقشی حیاتی بازی می کنند.
از این رو در مجمتع “سارا” با بهره مندی از چیلر- هواساز، این مهم دیده و پیش بینی شده و در حال اجرا می باشد، تا با به روز ترین دستاوردهای تکنولوژیک این عرصه، شرایط جهت استقبال گسترده از مجتع فراهم گردد.

حفاظت وامنیت

مجهز نمودن تمام فضاهای عمومی به بیش از 200 دوربین مداربسته و حسگرهای کنترل ورود وخروج جهت مدیریت و برقـراری امنیت، از ویژگی های مهم پروژه است. به این طریق تمام پروژه در همه ساعات شبانه روز رصد می گردد و علاوه بر برقراری امنیت، کمی ها و کاستی های احتمالی در اسرع وقت دیده و رفع خواهند شد. ذخیره همه تصاویر در سیستم مرکزی، بازبینی آن در موارد ضروری را ممکن می سازد.

نورپردازی

علاوه بر نورپردازی نما، نورپردازی محوطه داخلی نیز براساس اصول علمی و روش های نوین انجام می گیرد تا جذابیت های پروژه را چند برابر نماید. این کار به یکی از شرکت های معتبر بین المللی سپرده شده و بر همین اساس کنترل هوشمند روشنایی پارکینگ، فضاهای داخلی و نمای پروژه، منطبق براستانداردها و الگوی مصرف صورت می پذیرد.

اعلام و اطفای حریق

کلیه قسمت های مشاع به سیستم اعلام و اطفای حریق و واحدها به سیستم اعلام حریق مجهز شده است.
همچنین در فضاهای عمومی مرکز تجاری برای پخش اعلانات، موزیک، تبلیغات و پیام های اضطراری و خطر، از سـیستم صـوتی استـفاده می شود که پیام ها را از طریق آمپلی فایرهای تحت شبکه در مکان مربوطه پخش می کند.

بارانداز هیدرولیکی

در مراکز تجاری و فروشگاههای بزرگ مساله تخلیه و حمل بار از مهمترین مسائلی است که متاسفانه هنور در کشور ما آماده سازی زیر ساخت های مربوط به آن جدی گرفته نمی شود. اما در مجتمع سارا با در نظر گرفتن بارانداز هیدرولیک جهت تخلیه بار انواع ماشین های سنگین و امکان حمل آن به تمام طبقات، این مهم پیش بینی شده است.